Bog je mislio na sve kada je stvarao naš planet i čovjeka u srži tog čudesnog svijeta. Dao je čovjeku oči da vidi, uši da čuje, usta da kuša, ruke da traži. Dao je čovjeku sve. Koliko je samo čovjek slijep i oduzet u današnjem modernom svijetu “velikih građevina” i još većih “građevinara”, svjedoči činjenica da ljudi uopće ne primjećuju bogatstvo koje su dobili kao dar od Boga. Tako čovjek nerijetko uništava i ruši prirodu ni ne znajući da je možda srušio lijek za mnoge bolesti, za spas života. Koliko je samo breza srušeno posljednjih godina diljem naše zemlje? Upravo toliko je lijekova uništeno bez da je itko obratio pažnju. Kao da smo svi zdravi. Kao da medicina može ono što Bog ne može. Ali, ipak nije tako. Najveći liječnik svih vremena je naš Stvoritelj, onaj koji je stvorio sve pa i lijek za baš svaku bolest današnjice. Tako je Bog stvorio čagu, gljivu koju mnogi imaju potrebu uništiti.
Čaga (lat. Inonotus obliquus) parazitska je gljiva na brezi koja nalikuje izgorjeloj izbrazdanoj kori. Zapravo, čaga je rak na brezi a lijek protiv raka za čovjeka.
Raste u šumama breze diljem Sjeverne i Istočne Europe, Rusije i Koreje.
Tisućama godinama čaga se koristi diljem Euroazije, gdje je zbog svoje ljekovitosti bila poznata i pod nazivima “dar od Boga” i “kraljica bilja”.
Njena ljekovitost dokumentirana je u najstarijem službenom popisu ljekovitih tvari, kineskoj knjizi Shennong Ben Cao Jing, staroj 2300 godina. U tom je djelu zahvaljujući raznovrsnim i sveobuhvatnim ljekovitim svojstvima prozvana “nadmoćnom biljkom”.
Sibirska čaga postala je vrlo popularna kada je spomenuta u knjizi “Odjel za rak” nobelovca Aleksandra Solženjicina. On je pisao o vlastitom ozdravljenju od karcinoma pomoću čaja od čage nakon neuspješnog liječenja po klinikama. Istraživanja pokazala su da je čaga, ova neugledna i parazitska gljiva, prepuna ljekovitih i čudotvornih, bioloških aktivnih tvari, od kojih neke ne sadrži niti jedna druga biljka.
U njenom sastavu nalaze se fenolni spojevi, melanini, triterpenoidi i betulinska kiselina zaslužna za pobjedu ove biljke nad najmučnijom bolesti današnjice, rakom.
Čaga je prirodni borac protiv gotovo svih vrsta tumora zahvaljujući upravo betulinskoj kiselini, koja spriječava razvoj raka i uništava kancerogene stanice, pritom ne dirajući zdrave.
Čaga vrlo učinkovito, prema svjedočanstvima i istraživanjima ruske znanosti djeluje protiv raka dojke, jajnika, vrata maternice, prostate, pluća, želuca, slezene, mozga i timusa te leukemije te svih vrsta melanoma i limfoma. Čaga svojim moćnim protuupalnim djelovanjem i mehanizmom apoptoze uništava deformirane stanice. Najmoćnijim oružjem ove gljive smatra se čagina kiselina, koja prema tvrdnji ruskih znanstvenika normalizira metabolizam i ljekovito djeluje na sve organe i tkiva ljudskog organizma. Korisna je i kao dodatak konvencionalnim sredstvima za kemoterapiju, jer ublažava njihove nuspojave i jača imunitet.
Čaga je i moćan adaptogen, što znači da ona djeluje i protiv stresa, a koji uzrokuje 90 posto svih bolesti na svijetu, a što mnogi danas zaboravljaju. Sovjetska vlada je svojedobno svojim sportašima i astronautima naredila da koriste adaptogene za poboljšanje umnih i tjelesnih sposobnosti.
Jedan od njih je bila i čaga, koja se pokazala najdjelotvornijom. Ruski znanstvenici uspjeli su napraviti kreme od čage za zglobove i vene. Razvili su sistem mikrokapsula, koji omogućava sastojcima čage da lako prodru u kožu i djeluju neposredno u zglobu, u žarištu oboljenja.
Taj lijek ublažava bol, zaustavlja grčenje mišića, potiče uklanjanje soli i toksina iz zglobova, osjetno usporava njihovo starenje i razaranje hrskavičnog tkiva.
Izvještaji iz klinike u Vladivostoku spominju stopostotno izlječenje od psorijaze, ali i artritisa a što se jako rijetko postiže kod ovih bolesti.
Čaga je zapravo jedna nevjerojatna biljka koju najčešće čovjek ne bi niti primjetio. Njena ljekovitost je antioksidativna, antikancerogena, antireumatska, antivirusna, analgetska i protuupalna a što ju definitivno svrstava među najljekovitije plodove našeg planeta.
Izvor: atma
Nema komentara:
Objavi komentar